Село Гора / Дмитрів vs Горяни

Минулого тижня, 29 листопада, ми разом з Олександром Кульчицьким, головою ГО «Громада Гори» потрапили на виїзний прийом до депутата ВРУ Сергія Міщенка. Розмова була цікава і стосувалась захисту прав горян по ряду питань. Але в тій розмові ми дізнались нову шокуючу інформацію про те, як безталанно наш «славний» голова Дмитрів відмовився від нового асфальту в селі.

Виявляється, що паном Міщенко в 2016 році було проведено роботу по виділенню фінансів на асфальтування вулиць в селах району. І нашому селу було виділено 3 (ТРИ) мільйони гривень для проведення таких робіт. Наше село багате, гроші могли перерахувати біднішим селам, але в розрахунку на заповзятість «нового молодого» керівника, вирішили все ж і нас ощасливити з районного бюджету. Але Рома й тут проявив себе, як в усьому: безглуздо і безвідповідально. Не вистачило нашому керівництву клепки витратити гроші на село Гора (з відкатом) з розумом, а отже, не діставайтесь ви (гроші) нікому. Так, ви правильно зрозуміли, гроші згоріли і в кінці бюджетного року повернулись в район без використання. Навіщо асфальт селянам, якщо не можна з цього щось собі відкусити?

Вчора їхала в районі вулиць, де компактно проживають горяни ромської національності. Звернула увагу на двох красивих жінок, в розкішних етнічних довгих спідницях. Йшли вони по не асфальтованій дорозі з величезними важкими пакетами з «Фори», поряд маленькі діти, і всі їх спідниці, взуття, були зіпсовані брудом і землею з калюж. Згадала розмову з депутатом і вирішила не промовчати, а все ж розповісти селянам, які у них були перспективи, могли ці жінки йти чистою асфальтованою вулицею. Потім подивилась на плац біля сільради, на відремонтовану більш ніж за мільйон гривень будівлю, на штори за 70 тисяч гривень, і вирішила проаналізувати цьогорічний звіт сільської бухгалтерії за 9 місяців. А скільки, власне, грошей наші можновладці витрачають на себе, а скільки на нас, горян.

Пропоную ознайомитись і вам з його результатами в таблиці. Виходить, що на утримання 1 працівника сради було витрачено по 162 тис.грн за 9 місяців (зарплати, премії, ремонт будівлі, даху, плац, спиляти ялинки й дерева, посадити ялинки й дерева, тощо), а на благоустрій і нормальне життя одного горянина витрачається аж 1,5 тис.грн за 9 місяців, або 170 грн в місяць (дороги, проведення свят, мат.допомога, розвиток спорту, водопровод, тощо). Щось не так в нашому королівстві, вам не здається?
Якщо деякі математики зараз почнуть галасливо захищати свого короля, навіть вони не зможуть заперечити того, що більше 30% бюджету лежать мертвим грузом без користі для нас, горян, а це більше ніж 6 (ШІСТЬ) мільйонів гривень. Навіть вони не зможуть виправдати не освоєння 3 (ТРЬОХ) мільйонів гривень на асфальтування, а також мізерне фінансування важливих соціальних проектів.

Знаєте, я теж за зміни, за красу, за позитивне враження від села. Але для справжнього державного мужа такі зміни мають починатись з піклування про добробут людей, а вже після цього про власний. І поки я бачу жінок і дітей в селі, яких заливає бруд з калюж, ніколи не зрозумію євроремонтів в кабінеті очільника та штор за космічними цінами.

Наталка Лютікова